3. Малката Бондаренко, Шавай и Галовиц стигнаха до полуфиналите в Будапеща

Малката Бондаренко, Шавай и Галовиц стигнаха до полуфиналите в Будапеща

Поставената под номер 6 в основната схема на турнира на червени кортове в Будапеща с награден фонд 220 хиляди долара Альона Бондаренко стигна до полуфиналната фаза на надпреварата, след като на четвъртфинала разби представителката на Израел Шахар Пеер с 2:0 (7-5 6-1) сета. В горната част на схемата румънката Едина Галовиц надигра квалификантката от Хърватия Петра Мартич с 2:0 (6-3 7-6 (6)) сета.

Поставената под номер 6 в основната схема на турнира на червени кортове в Будапеща с награден фонд 220 хиляди долара Альона Бондаренко стигна до полуфиналната фаза на надпреварата, след като на четвъртфинала разби представителката на Израел Шахар Пеер с 2:0 (7-5 6-1) сета. В следващия мач по-малката от сестрите Бондаренко ще се изправи срещу четвъртата поставена Агнеш Шавай, която преодоля лесно съпротивата на швейцарката Тимеа Башински, побеждавайки я с също с 2:0 (6-2 6-3) сета.

В горната част на схемата румънката Едина Галовиц надигра квалификантката от Хърватия Петра Мартич с 2:0 (6-3 7-6 (6)) сета. Така Галовиц трябва да играе с победителката от мача между първата поставена Пати Шнидер и петата такава Алиса Клейбанова. Този двубой бе прекъснат заради дъжд при резултат 4-3 гейма за швейцарката в първия сет.