3. Малката Уилямс стигна до полуфиналите след 2:0 над Азаренка

Малката Уилямс стигна до полуфиналите след 2:0 над Азаренка

Поставената под номер 2 в основната схема на Уимбълдън Серина Уилямс стана последната полуфиналистка в тазгодишната надпревара при жените. Това стана, след като тъмнокожата американка победи без особени трудности представителката на Беларус и 8-а поставена Виктория Азаренка с 2:0 сета (6-2 6-3) за 73 минути. На полуфинала малката сестра Уилямс ще срещне рускинята Елена Дементиева, която по-рано днес победи с 2:0 сета италианката Франческа Скиавоне.

Азаренка излезе на корта много мотивирана, но още в началото на мача Серина и показа мощта, с която разполага и набързо поведе с 4-1 гейма. Силите на младата представителка на Беларус стигнаха само до спечелването на още един гейм и така тя загуби първия сет с 6-2 след само 26 минути игра.

Вторият сет бе доста по-оспорван като Азаренка проби още второто подаване на Уилямс и поведе с 3-1 гейма. Оттук насетне обаче Серина буквално отприщи мощта, с която разполага и разнищи младата си съперничка, като не й даде нито гейм до края и в крайна сметка затвори втория сет при резултат 6-3.