3. Марди Фиш спаси три мачпойнта, за да достигне четвърфиналите в Лос Анджелис, Куери продължи с перфектната форма

Американецът Марди Фиш спаси три мачпойнта на Крис Гучионе, за да стигне до четвъртфиналите на тенис турнира в Лос Анджелис - 6-7(3), 7-6(12), 6-4.

И двамата играчи спечелиха по 55 процента от 70 точки на първи сервис, като направиха общо 35 аса в мача – 24 за Гучионе и 11 за Фиш.

След като спечели първия сет, 112-ият в света австралиец имаше три шанса да вземе победата, но всеки път Марди бе много стабилен и накрая спечели с 14-12.

Веднага след това американецът успя да направи ранен брейкпойнт и завърши последната част само за 22 минути.

Фиш ще срещне в следващия кръг Леонардо Майер, който в здрава битка надигра Игор Куницин със 6-7(3), 7-6(12), 6-4 за 2 часа и 43 минути. Аржентинецът достига първи четвъртфинал от АТП сериите в своята кариера.

„Бях малко нервен, когато приключвах мача. Игор игра много добре, но аз сервирах малко по-добре  в третия сет. Взех си поука от втория сет и в третия бях по-спокоен”, заяви след мача Майер, който ще се опита да стане вторият аржентинец след Хуан Мартин Дел Потро, който ще спечели турнира в „Ел Ей”.

Шестият поставен в схемата Сам Куери продължи с добрата си игра и спечели с 6-3, 6-7(5), 6-3 над Раян Суитинг за час и 56 минути игра. Куери наниза 15 аса срещу 155-ия в света сънародник и успя да спечели единствения брейкпойнт в третата част. 21-годишният калифорниец показва напоследък страхотна форма, която го изкачи до номер 32 в света.

Куери ще срещне в следващия кръг Дуди Села, който надигра Робърт Кендрик с 6-4, 3-6, 6-1. „Мисля, че в третия сет контролирах точките, движех съперника по целия корт и връщах доста от неговите първи сервиси”, заяви израелецът след мача.

С последната си победа Дуди увеличи на 18-14 рекорда си от победи и загуби през годината, с което подобри неговия рекорд от 17 победи в АТП сериите за една година.