3. Мъри преби Раонич с 3:0 сета

Мъри преби Раонич с 3:0 сета

Шотландецът се класира за четвъртфиналите на Ю Ес Оупън

Олимпийският шампион Анди Мъри се класира за четвъртифналите на US Open след убедителна победа с 6:4, 6:4, 6:2 над канадеца Милош Раонич. Очакванията за оспорван мач не се оправдаха и Мъри, който преследва първа титла от Големия шлем, наложи волята си с много прецизна игра и възползвайки се от грешките на своя съперник. Шотландецът по великолепен начин се справи с мощния сервис на Раонич и ако в предишните си мачове правеше по 30 аса, днес канадецът постигна само 14.

"Милош притежава много тежък сервис, но аз имах късмета на няколко пъти да отгатна къде ще насочи топката. Опитвах се да реагирам макимално бързо на сервисите му и се получи. Това определено бе най-добрият ми мач на турнира до момента", каза Мъри.

Британецът не допусна нито веднъж да бъде пробит, а в същото време реализира 4 от 12-те си възможности да вземе подаването на Раонич. В следващия кръг негов съперник ще бъде хърватинът Марин Чилич, който лесно се справи с изненадата на турнира Мартин Клижан - 7:5, 6:4, 6:0.

Мъри има 6 победи в 7-те мача помежду им, но единствената му загуба е именно на US Open, в четвъртия кръг през 2009 година.

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а