3. Мъри във 2-ия кръг на "Ролан Гарос" след лека победа, Жил Симон се мъчи

Мъри във 2-ия кръг на "Ролан Гарос" след лека победа, Жил Симон се мъчи

Британецът Анди Мъри се класира за втория кръг на "Ролан Гарос", след като разби с 6-2 6-2 6-1 аржентинеца Хуан Игнасио Чела. 22-годишният шотландец започна неубедително мача, след като допусна пробив още при първото си подаване, но до края той даде само още четири гейма на съперника си.

Мъри пласира 10 аса и общо 55 уинъра в мача за успеха за 1:43 час. Във втория кръг Мъри ще играе срещу победителя от двубоя между Потито Стараче (Италия) и Миша Зверев (Германия).

Седмият в схемата Жил Симон успя да постигне много измъчена победа над америкенеца Уейн Одесник с 3-6 7-5 6-2 4-6 6-3. . Представителят на домакините пласира 14 аса и 71 уинъра, но допусна 59 непредизвикани грешки.

24-годишният Симон направи решаващия пробив в четвъртия гейм на петия сет за 3:1, след което не допусна грешка при подаване си и затвори мача след 3:43 часа игра. Във втория кръг Симон ще срещне Робърт Кендрик, който също е американец. Кендрик се наложи с 6-7(7) 7-5 7-6(11) 4-6 6-3 над квалификанта Даниел Брандс. Този инфарктен двубой продължи близо 4 часа.