3. Мартин Димитров и Габриела Михайлова са шампионите на Мастърс-турнира на БФТ до 14 г.

Със спечелването на Мастърс-турнира Мартин Димитров се утвърди като номер 1 в националната ранглиста за юноши до 14 г., в която има преднина от над 150 точки пред втория

Мартин Димитров ("Ямбол 2005") и Габриела Михайлова ("Спорт Палас") спечелиха титлите на Мастърс-турнира на БФТ до 14 г. в Сливен. Надпреварата на осемте най-добри състезатели в тази възрастова група се проведе въпреки лошото време и с малки промени във формата - къси сетове в повечето срещи и без полуфинали при девойките. БФТ благодари на домакините от ТА "Спорт Палас" за създадената организация.

Със спечелването на Мастърс-турнира Мартин Димитров се утвърди като номер 1 в националната ранглиста за юноши до 14 г., в която има преднина от над 150 точки пред втория. Състезателят на ТК "Ямбол 2005" завърши втори в своята предварителна група, след като загуби от Алекс Мартински ("Левски") с 1/4 1/4, в оспорван полуфинал отстрани Мирослав Георгиев ("Лозенец 2000") с 6/3 3/6 7/6(5), а на финала се наложи над Калоян Вълчев ("Черно море Елит") с убедителното 6/0 6/3.

За Калоян Вълчев пък това бе втори сребърен медал от Мастърс-турнир на БФТ, след като остана втори и до 12 г. в Пловдив седмица по-рано. Той също завърши втори в своята предварителна група, при това с една победа и две загуби, а на полуфинал се наложи над Алекс Мартински с 6/2 6/4. В мача за третото място Георгиев победи Мартински в три сета със 7/6(5) 2/6 7/5.

При девойките представителката на домакините Габриела Михайлова и Вивиян Златанова от ТК "Пазарджик" спечелиха безапелационно своите групи и се срещнаха във финала. Михайлова завоюва титлата с успех с 6/4 6/2, реванширайки се по този начин за загубата на полуфиналите на държавното първенство през юни.

В крайната годишна ранглиста за девойки до 14 г. обаче Златанова остана начело с едва четири точки повече от съперничката си. 12-годишната Виктория Бърдарова ("Албена" Пловдив) зае третото място след победа над Милка Генкова ("Асеновград") с 1/4 4/0 4/2. Призьорите на Мастърс-турнира на БФТ до 14 г. получиха като допълнителни награди книгата "Геният на тениса - Биография на Роджър Федерер" на Рене Щауфер.