3. Миша Южни за втора поредна година на финал в Мюнхен

Миша Южни за втора поредна година на финал в Мюнхен

Полковника се справи с Филип Пецшнер с 2:0 сета за 1 час и 43 минути

Руснакът Михаил Южни се класира за втора поредна година за финала на силния тенис турнир от сериите „Мастърс” в Мюнхен, който се играе на червени кортове. На полуфинала Полковника се наложи с 2:0 сета (7-5, 7-6(5)) над представителя на домакините Филип Пецшнер за малко повече от 1 час и 40 минути игра. Както е известно, Миша игра на финала на „БМВ Оупън” и миналия сезон, но тогава загуби от Томаш Бердих, който пък бе отстранен именно от Пецшнер на четвъртфинала тази година.

Двубоят започна атрактивно като в началото и двамата имаха проблеми с настройването си към мача. Те си размениха по два пробива в началото, но постепенно овладяха подаванията си и така нито един от тях не можеше да дръпне в резултата. Все пак руснакът стигна до така ценния трети пробив, който се оказа и достатъчен за спечелването на първата част със 7-5 гейма.

Вторият сет бе пълна противоположност на първия и в него зрителите на видяха нито един пробив. Двамата изглеждаха сигурни при сервис-геймовете си и опитваха да завършват точките си максимално бързо. Така се стигна до 6-6 гейма и логичен тайбрек с оглед събитията на корта през втората част. В него Пецшнер и Южни отново бяха изключително равностойни и се движеха точка за точка до 5:5. Тогава Миша спечели подаването си и стигна до първия мачбол в срещата. Руснакът не пропусна възможността си и с първия минипробив в тайбрека спечели целия сет, а с това и мача.

На финала Южни ще очаква победителя от другия полуфинал, който противопоставя Марин Чилич и Маркос Багдатис.