3. Надал без проблеми на четвъртфинал, Мъри отпадна

Надал без проблеми на четвъртфинал, Мъри отпадна

Надал не допусна пробив при успеха над Марсел Гранойерс с 6:1, 6:1

Петкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 2,95 милиона евро. Поставеният под номер 2 Надал не допусна пробив при успеха над сънародника си Марсел Гранойерс с 6:1, 6:1 за 88 минути.

Следващият съперник на испанеца ще бъде седмия в схемата Томаш Бердих (Чехия), който отстрани Николас Алмагро (Испания) със 7:6(3), 6:3 след малко повече от два часа игра.

Номер 4 Анди Мъри (Великобритания) отпадна в третия кръг след поражение от 16-ия Ришар Гаске (Франция) със 7:6(1), 3:6, 2:6 в тричасов мач. Мъри, който през миналия сезон стигна до полуфиналите, беше далеч от най-добрата си форма. Той вкара само 49 процента от първия си сервис и допусна шест пробива. Мъри също така направи цели 49 непредизвикани грешки, което се оказа фатално.

Следващият съперник на Гаске, който също игра на полуфиналите през миналия сезон, ще бъде вицешампиона от 2010 година Давид Ферер (Испания). Номер 6 Ферер се справи в третия кръг с друг французин Жил Симон с 6:0, 7:6(5).

Представителят на домакините Андреа Сепи отрази шест мачбола при успеха над Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:7(1), 7:6(6), 7:6(6) след 3:21 часа игра. Вавринка наниза 14 аса, но допусна обрат от 2:5 гейма в третия сет, в който загуби тайбрека, въпреки че водеше с 6:3 точки.

Следващият съперник на Сепи ще бъде определен след срещата между бившия номер 1 в света и двукратен финалист Роджър Федерер (Швейцария) и Хуан Карлос Фереро (Испания).