3. Надал и Дел Потро с нови победи на Индиън Уелс

Надал и Дел Потро с нови победи на Индиън Уелс

Поставеният под номер 4 в схемата Робин Сьодерлинг изненадващо отпадна от турнира още в третия кръг.

Световният номер 1 Рафаел Надал (Испания) се класира с лекота за осминафиналите на турнира от серията "Мастърс" в Индиън Уелс. Двукратният шампион в състезанието помете с 6:3, 6:1 американския квалификант Райън Суийтинг в мач от третия кръг. Двубоят продължи само 68 минути, като Рафа не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Това бе втори успех от два мача за Надал срещу 105-ия в световната ранглиста американец. Двамата се срещнаха във втория кръг на "Аустрелиън Оупън" тази година, като испанската суперзвезда отново даде само 4 гейма на Суийтинг, но във формат 3 от 5 сета.

Суийтинг успя да спечели първите си две подавания в мача, но в шестия гейм левичарят от Манакор осъществи пробив и поведе с 4:2, което се оказа решаващо за съдбата на първия сет. Във втората част Надал даде само един гейм на Суийтинг и си осигури място на осминафиналите, където ще играе с индийския квалификант Сомдев Деварман. Той надделя над ветерана от Белгия Ксавие Малис с 6:1, 3:6, 7:6 (5).

В същото време, поставеният под номер 4 в схемата Робин Сьодерлинг изненадващо отпадна от турнира още в третия кръг. Шведът отстъпи с 6:7 (8), 4:6 пред германеца Филип Колшрайбер. Сьодерлинг, за когото това бе едва второ поражение от началото на годината, пропусна няколко сетбола в тайбрека на първия сет - при 6:3, 7:6 и 8:7 точки в своя полза. Сьодерлинг се оправда за загубата с това, че е получил травма на левия крак по време на мач за "Купа Дейвис" миналата седмица, а освен това е заболял и от грип. "Мисля, че загубих мача още с решението си да изляза на корта, което не биваше да правя днес. Чувствам, че не успях да дам 100% от себе си", каза след мача Сьодерлинг.

Съперник на Колшрайбер на осминафиналите ще бъде бившият номер 4 в света Хуан Мартин Дел Потро. Двуметровият аржентинец надигра със 7:6 (3), 6:3 поставения под номер 20 в схемата украинец Александър Долгополов.

От турнира отпадна и поставеният под номер 11 испанец Николас Алмагро. Той загуби с 6:4, 2:6, 4:6 от сънародника си Алберт Монтанес. Друг испанец - Томи Робредо, пък си проправи път напред след победа срещу квалификанта от САЩ Доналд Йънг с 6:0, 6:4. Йънг изненадващо елиминира във втория кръг двукратния финалист на "Аустрелиън Оупън" Анди Мъри (Великобритания).

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро