3. Надал и Федерер аут от BNP Paribas Masters

Надал и Федерер аут от BNP Paribas Masters

Първите двама в света напускат турнира поради травми

Първите двама в световната ранглиста Рафаел Надала и Роджър Федерер напуснаха "Мастърс" турнира в Париж поради травми. Испанецът загуби с 1:6 първия сет от четвъртфиналния двубой срещу Николай Давиденко (Русия), след което реши да се откаже заради травма в крака. Той почувства болки в 5-ия гейм, а намесата на физиотерапевт не можа да му помогне.

Бившият номер едно Роджър Федерер пък изобщо не излезе на корта за мача си с американеца Джеймс Блейк. Швейцарецът е уведомил организаторите на турнира, че изпитва силни болки в гърба и не е в състояние да играе. По този начин Блейк се класира за полуфиналите без игра.

Така на полуфиналите един срещу друг ще се изправят Никокай Давиденко и Давид Налбандян, който отстрани Анди Мъри, а Джеймс Блейк очаква победителя от мача между Анди Родик и Жо-Вилфред Цонга.