3. Надал и Вердаско мачкат в Рим, Гаске със загуба

Надал и Вердаско мачкат в Рим, Гаске със загуба

Световният номер 1 в тениса Рафаел Надал премаза в буквалния смисъл шведа Робин Сьодерлинг в мач от 3-ия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Испанецът не даде шанс на своя противник и победи убедително - 6-1 6-0.

Двубоят продължи само 84 минути, като Сьодерлинг успя да се противопостави само в част от първия сет на Надал. Рафа проби своя противник цели 6 пъти от 8 възможности. Във втория сет испанският бик бе просто безкомпромисен 6-0.

Това бе 27-ата поредна победа на Рафа на червени кортове, като последната му загуба на любимата му настилка бе миналата година. От началото на сезона световният номер 1 има 35 победи и само 3 поражения. Рафаел Надал, който преследва четвърта титла в Рим в последните 5 години, ще срещне на четвъртфиналите своя сънародник и приятел Фернандо Вердаско, който победи със 7-5 6-4 французина Ришар Гаске.

Двамата се изправиха един срещу друг и на Australian Open, където Рафа порази своя съперник след петсетов трилър.

В друг мач от 3-ия кръг на турнира французинът Жил Симон продължи с падението си. Този път той бе бит от германеца Зверев с 4-6 1-6.