3. Надал на финал в Мадрид, светът чака мегасблъсък с Федерер

Надал на финал в Мадрид, светът чака мегасблъсък с Федерер

Испанецът спечели труден мач в три сета срещу понесения от любовта Николас Алмагро

Рафа Надал е на финал на „Мастърс”-а в Мадрид. Испанският матадор загуби първи сет в турнира, но надигра с 4-6, 6-2, 6-2 своя сънародник Николас Алмагро на препълнения корт „Манол Сантана”.

Така зрителите все повече очакват да видят точно след една година време отново титаничният сблъсък между него и Роджър Федерер, който се игра именно на този турнир през 2009 г. Швейцарецът играе по-късно тази вечер срещу Давид Ферер.

Надал е само на една победа от спечелването на трета поредна титла от сериите „Мастърс” след тези в Монте Карло и Рим. Ако това се случи, испанецът ще стане рекордьор с 18 такива, което е най-голямото постижение в историята на тениса.

С днешната си победа Рафа вече има 14 победи и нито една загуба на клей през този сезон.

Мачът днес започна много трудно за Надал. Той загуби три подавания в първата част. Във втория сет обаче нещата изобщо не изглеждаха по този начин и Алмагро започна лека полека да губи силите си въпреки вдъхновението, което му дава ново гадже, на което постоянно изпраща целувки след победите си.

Така Надал изравни сетовете след 6-2, а в четвъртия сет тотално изцеди силите на своя сънародник, след като поведе с 4-1. Така, за 2 часа и 15 минути несъмнено най-добрият тенисист на клей в наши дни взе своето, макар че направи 16 уинъра срещу 28 на Алмагро. Това бе шеста победа в шест мача на Надал над своя съперник.

Супер звездата на футбола Кристиано Роналдо отново не пропусна мача на Надал.