3. Надал: Най-тежкият мач, в който съм играл

Надал: Най-тежкият мач, в който съм играл

Доволен съм от представянето си, паднах от най-добрия в света, призна след края Рафата

Световният номер 2 Рафаел Надал загуби драматичен петсетов финал срещу Новак Джокович на Откритото първенство на Австралия, но въпреки изпусната титла остана доволен от представянето си в Мелбърн. Мачът, който приключи за 5 часа и 53 минути, включително и 10-минутното прекъсване заради дъжда, е най-дълъг мач за титла в турнир от Големия шлем въобще.

"Добро утро на всички, пошегува се Рафа непосредствено след финалния двубой, който приключи в 1:37 след полунощ местно време. - Поздравявам Новак и целия му щаб, те правят фантастчни неща и заслужават тези успехи. Благодаря на хората от екипа ми, за мен това е едно чудесно начало на сезона. С всяка изминала година става все по-трудно и по-трудно, но това днешният мач бе потресаващ. Благодаря на Род Лейвър, че дойде да ни гледа, да подкрепи и двама ни. Това е страхотна чест", допълни още Надал след края на срещата.

"Уморен съм. Във физическо отношение това бе най-трудният мач, който съм играл, призна Рафа. - Мисля, че показахме едно страхотно ниво и съм щастлив, че бях част от този двубой и от надпреварата като цяло. Исках да спечеля, но въпреки загубата съм доволен от представянето си. Имах своите шансове, но срещу мен бе най-добрият тенисист в света в момента. Положителното от днешния финал за мен е, че не отстъпвах на Ноле в по-голямата част от срещата. Доволен съм и от психическата си стабилност, която ми помогна в някои от най-тежките моменти днес.Имах шанс при 5:2 в петия сет, но сгреших лесен минаващ удар от бекхенд. Да, пропуснах го, но преди това в осмия гейм на четвъртия сет изоставах с 0:40 при собствен сервис и успях да обърна развоя на частта. В тениса всичко може да се случи, докато не се изиграе и последната точка в мача", обясни Надал.

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист