3. Надал подложи крак на Цонга в Маями

Надал подложи крак на Цонга в Маями

Рафа препъна устремения французин на четвъртфиналите и излиза срещу Анди Родик

Испанският тенисист Рафаел Надал победи французина Жо Вилфред Цонга в два сета с 6-3, 6-2 в четвъртфинален мач от „Мастърс” турнира в Маями. Срещата бе силно очаквана поради убедителната игра на двамата тенисисти в предишните кръгове. Надал взе мача без особени затруднения и в следващия кръг ще се изправи срещу първата ракета на домакините Анди Родик.

Срещата обаче не оправда очакванията и завърши с минорен тон. Цонга не успя да се противопостави на съперника си и отстъпи за пети път в историята на единоборствата между двамата. По този показател Рафа Надал води с 5-1 победи над французина.
Надал спечели надлъгването в срещата и с отлично изпълнение на основни игрови елементи принуди Цонга да допусне прекалено много грешки.

Жо Вилфред бе далеч от обичайното си ниво и допусна да бъде пробит на два пъти в първия сет, който продължи маратонските 50 минути и постави на изпитание издръжливостта на тенисистите. Надал не даде никакви подаръци на Цонга, който за сметка на това се скъса да опропастява удобни възможности да вземе връх в спора.

Във втория сет Цонга се предаде окончателно. Той продължи да допуска грешки и отново не успяваше да намери игровия си ритъм. Надал взе първия си гейм след дюс и отличен форхенд уинър, а във втория гейм Цонга загуби подаването си, след като запрати форхенд в мрежата. Тенисистите взеха следващите си сервис геймове, но в последния Надал надделя с четири последователни уинъра и точно пласиран форхенд по диагонала на корта.

На полуфиналите Рафа Надал се изправя срещу Анди Родик, който отстрани Николас Алмагро с 6-3, 6-3.