3. Надал се класира за финала

Надал се класира за финала

Петкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за финала на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим

Петкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за финала на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 2,95 милиона евро. Поставеният под номер 2 Надал победи шестия в схемата своя сънародник Давид Ферер със 7:6 (6), 6:0 за 2:06 часа. Ферер поведе с 3:1 в първия сет, но Надал изравни и спечели с 8:6 след тайбрек. Във втория сет номер 3 в света беше безапелационен и не загуби нито гейм.

Двубоят между Надал и Ферер беше повторение на финала на турнира от 2010 година, когато Надал спечели петата си титла след успех със 7:5, 6:2. Надал има вече 15 победи в 19 мача срещу Ферер. Световният номер 3 постигна 12-а поредна победа над Ферер на клей и записа 39-ти пореден спечелен полуфинал на турнир, провеждащ се на червено.

Утрешният финал ще бъде за Рафаел Надал 70-ти в кариерата му, 31-ви в турнир от сериите "Мастърс" и шести в Рим от седем участия. На финала Надал ще играе с победителя и миналогодишен шампион Новак Джокович (Сърбия) и Роджър Федерер (Швейцария), който е по-късно днес.