3. Надал стартира безпроблемно в Индиън Уелс, Мъри отпадна (видео)

Надал стартира безпроблемно в Индиън Уелс, Мъри отпадна (видео)

Британецът падна за 94 минути с 6:7(4), 3:6 от 143-ия в света квалификант Доналд Йънг от САЩ

Номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) започна убедително участието си в турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 3,645 милиона долара.

Шампионът от 2007 и 2009 година Надал разби квалификанта Рик де Вьост от Южна Африка с 6:0, 6:2 след час игра.

"Получи се добър мач за мен. Съперникът ми може би игра малко по-нервно от обичайното. Поради тази причина не беше необходимо да показвам най-добрия си тенис. Направих това, което трябваше, за да победя", коментира Надал.

В третия кръг испанецът ще срещне друг квалификант Райън Суийтинг от САЩ, който отстрани номер 27 Хуан Монако(Аржентина) в странен мач с 6:1, 0:6, 6:1. Защитаващият титлата си от миналата година Иван Любичич от Хърватия отпадна във втория кръг след поражение от Хуан Мартин Дел Порто(Аржентина) със 7:5, 4:6, 2:6 след 2:38 часа игра.

"Играх добър тенис. Бях концентриран през целия мач и се опитвах да използвам шансовете, които се открият пред мен. Мисля, че показах по-добър тенис от него и това беще ключово за успеха", каза Дел Потро, шампион от Откритото първенство на САЩ през 2009 година.

Петият в схемата и финалист през 2009 година Анди Мъри (Великобритания) претърпя неочаквана загуба. Мъри падна за 94 минути с 6:7(4), 3:6 от 143-ия в света квалификант Доналд Йънг от САЩ.

"Представих се слабо. Не сервирах добре, движението ми по корта не беше на ниво. В същото време той направи доста печеливши удари и това му даде увереност", коментира Мъри.208-сантиметровият хъвратин Иво Карлович пък отстрани номер 6 в схемата Давид Ферер (Испания) със 7:6(3), 6:3 за 95 минути. Карлович наниза 9 аса и не допусна пробив в срещата.

"Доволен съм. Сервисът ми вървеше, ретурите - също. В този мач наистина бях добър", заяви хърватинът. Белгиецът Ксавие Малис изхвърли номер 15 Жо-Вилфрпид Цонга (Франция) във втория кръг след 7:6(6), 7:5 за 93 минути.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро