3. Надал стартира с победа в Барселона

Надал стартира с победа в Барселона

Номер 2 в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на силния тенис турнир на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.07 милиона евро

Номер 2 в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на силния тенис турнир на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.07 милиона евро. Надал, който е шесткратен победител в турнира в Барселона, победи във втория кръг своя сънародник Гийермо Гарсия-Лопес с 6:1, 6:2 за 82 минути. Защитаващият титлата си испанец направи шест пробива в двубоя и допусна един. За Надал това е 30-а поредна победа в турнира и четвърта над Гарсия-Лопес в пет мача.

За третия кръг се класира също трикратният финалист и 3-ти поставен Давид Ферер (Испания). Ферер, шести в световната ранглиста, направи пет пробива при успеха си над Филип Крайнович (Сърбия) с 6:0, 6:3 за 58 минути. 30-годишният испанец има три титли от началото на годината, колкото и Роджър Федерер (Швейцария). За него това бе 25-та победа за сезона. В следващия кръг съперник на Ферер ще бъде Алберт Монтанес (Испания), който отстрани номер 15 Бърнард Томич (Австралия) с 6:0, 5:7, 7:5. Осмият в схемата Кей Нишикори (Япония) победи Михаил Кукушкин от Казахстан с 6:3, 4:6, 6:0.