3. Неуморният Роджър Федерер изведе Швейцария до 2:0 над Италия

Неуморният Роджър Федерер изведе Швейцария до 2:0 над Италия

Представителният отбор по тенис на Швейцария поведе очаквано с 2:0 мача срещу домакина Италия в двубой от плейофите на Световната група за „Купа Дейвис”.

Световният номер 1 Роджър Федерер не показа никакви признаци на умора от участието му на „Ю Ес Оупън” и заедно с добрия си приятел Станислас Вавринка не дадоха дори сет на Симоне Болели и Андреас Сепи.

Вавринка откри съревнованието в спортния център на Дженоа „Валета Камбиасо”, като надигра Андреас Сепи с 6-4, 6-1, 6-2.

Вавринка зарадва около 400-те пътуващи привърженици на швейцарските тенисисти с лесно спечеления си мач. Сепи изпитваше сериозни трудности със сервиса си и така и не успя да навлезе в игрови ритъм. Вавринка успя да задържи броя на непредизвиканите грешки до минимум и с ранно взета преднина от 4-0 във втория и третия сет бързо отказа италианеца, който не приличаше на себе си.

Роджър Федерер бе изненадан с изключителна награда от домашната публика, която го аплодира на крака за впечатляващото изложение на майсторство, което той показа в 100-минутния му мач срещу 64-я в света Болели.

Швейцарският маестро не показа никакви отличителни белези на тенисист, който за последно бе играл на клей преди 101 дни, когато спечели първата си титла на Откритото първенство на Франция, или пък белези от петсетова битка за титлата на „Ю Ес Оупън” в Ню Йорк. Федерер просто бе изражение на топтенисистът, който не спираше да се доказва през изминалото лято.
Федерер спечели мача си в сета с 6-3, 6-4, 6-1. Той започна с добро темпо и проби опонента си в точния момент при 4-3 в първия сет. Той стори същото в третия гейм на следващите две части и успя да затвори мача с чист резултат, въпреки че срещна доста съпротива в лицето на Болели.

Следващият мач ще се играе в събота, като Фед и Вавринка излизат в битка на двойки срещу Потито Стараче и Фабио Фонини.