3. Никола Георгиев и Петя Аршинкова са шампионите на Мастърс-турнира на БФТ до 12 г.

Никола Георгиев (Суперспорт Вн) и Петя Аршинкова (Локомотив Пд) спечелиха Мастърс-турнира на БФТ до 12 г., който се проведе на кортовете на ТК “Албена” в Пловдив.

Никола Георгиев (Суперспорт Вн) и Петя Аршинкова (Локомотив Пд) спечелиха Мастърс-турнира на БФТ до 12 г., който се проведе на кортовете на ТК “Албена” в Пловдив. Надпреварата на осемте най-добри състезатели в тази възрастова група завърши въпреки лошото време и с малка промяна на регламента - без полуфинали и с къси сетове в последния ден - благодарение на усилията, положени от домакините.

При момчетата във финала играха победителите в двете предварителни групи Калоян Вълчев (Черно море Елит Вн) и Никола Георгиев (Суперспорт Вн). Въпреки че загуби първия сет, Георгиев постигна пълен обрат и спечели титлата с 1/4 4/0 4/2. На трето място се класира друг варненец - Камен Димитров (Велто), който се наложи над Мартин Атанасов (ЦСКА) с 4/2 4/2.

Елизабет Данаилова (ЦСКА) и Петя Аршинкова (Локомотив Пд) достигнаха до финала при момичетата, след като в предварителните групи и двете не загубиха нито един сет и дадоха на съперничките си съответно само осем и шест гейма. След оспорван двубой титлата завоюва Аршинкова, спечелила финала с 5/4(3) 5/4(5). В спора за третото място Зиновия Ванева (Локо 98 Пд) победи Алина Каражова (Дема) с 4/1 5/4(4).

Мастърс-турнирът на БФТ бе последното състезание от календара на БФТ до 12 г. за 2010 г. В крайната годишна ранглиста при момчетата Калоян Вълчев си бе осигурил първото място, втори завършва Камен Димитров, а въпреки успеха в Пловдив Никола Георгиев остава на трето място. При момичетата Елизабет Данаилова запази първото си място, след като достигна до финала, а единствената й конкурентка Габриела Якалиева остана шеста.

Медведев: Съчувствам на Синер