3. Ноле без проблеми на четвъртфинал в Белград

Ноле без проблеми на четвъртфинал в Белград

Джокович не срещна особени трудности с Фабио Фонини – 2:0 сета

Световният номер 2 в мъжкия тенис Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира в Белград, след като не срещна особени трудности с представителя на Италия Фабио Фонини, побеждавайки го с 2:0 сета (6-4, 6-4).

Двубоят започна много динамично като в началото и двамата си размениха по няколко пробива. Италианецът предложи неочаквана съпротива на далеч по-именития си съперник и успя да пробие сервиса му цели два пъти. От своя страна обаче Ноле взе три от шестте си възможности за пробив и така триумфира в първия сет с 6-4 гейма.

Във втората част сценарият се повтори, а сърбинът продължаваше да прави досадни грешки от дъното на корта, които по принцип са непривични за него. Фонини опитваше да бъде агресивен и направи някои ключови излизания на мрежата, които дадоха желания ефект и италианецът пак проби на два пъти подаването на Ноле. За съжаление на Фабио обаче, той имаше сериозен проблем с първия си сервис, което доведе до нови три пробива за Джокович и успех за сърбина и във втория сет с 6-4 гейма.

Вчера се изиграха още три мача от Откритото първенство на Сърбия, ето и резултатите:

Филип Кражинович – Орасио Зебалос 6 -3, 1-6, 7-6(5)

Ришар Гаске – Андреа Сепи 4-6, 6-2, 7-5

Джон Иснър – Жозелин Оана 6-2, 6-4