3. Ноле би в Монте Карло заради дядо си

Ноле би в Монте Карло заради дядо си

Сърбинът на четвъртфинал след трудно 2:1 над Долгополов

Водачът в световната ранглиста, сръбският тенисист Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите Мастърс за мъже с награден фонд 2,4 милиона щатски долара в един тъжен за него ден. Тази сутрин Новак Джокович разбра за смъртта на своя дядо, към когото бе силно привързан, но след обяд победи Александър Долгополов (Украйна), номер 16 в турнирната схема, в три сета - 2:6, 6:1,6:4. След победата си Новак Джокович напусна корта със сълзи в очите, без да общува с публиката.

Говорителят на корта по-късно потвърди новината, която се знаеше от сутринта - смъртта на дядо Владимир, който е "герой" за Новак Джокович и на когото той посвети победата си в Маями. Видимо опечален от тази новина, Джокович започна лошо мача, направи нетипични за него много грешки и загуби първия сет. След това на помощ му дойде . . . дъждът, и двамата тенисисти се прибраха в съблекалните. След подновяването на мача Новак Джокович показа "съвсем друго лице" и доминираше на корта. След като победи, Джокович сви юмруци, след това вдигна ръцете си към небето и напусна корта. . .

На четвъртфиналите Новак Джокович ще играе с победителя от срещата Робин Хасе (Холандия) - Томас Белучи (Бразилия). В осминафинална среща Анди Мъри (Великобритания), поставен под номер 3, победи Жюлиен Бенето (Франция) с 6:5 и отказване на френския тенисист. При резултат 5:5 и 30:0 и сервис на шотландеца Мъри, френският тенисист огъна глезена си и падна на корта, след което не продължи мача. По-късно се оказа, че в резултат на падането Жюлиен Бенето има фрактура на лакътя, а освен това и разтегнати връзки на десния глезен и ще отсъства от корта най-малко три седмици.

Поставеният под номер 4 в схемата френски тенисист Уилфред Цонга победи на осминафиналите Фернандо Вердаско (Испания), номер 13 в схемата, със 7:6 /7/, 6:2. Поставеният под номер 6 Томаш Бердих (Чехия) спечели срещу японеца Кей Нишикори с 2:6,6:2 и 6:4.