3. Новак Джокович унижи Рафа Надал в Париж

Новак Джокович унижи Рафа Надал в Париж

Проблемът в днешната загуба не бе играта на Надал, а тази на Джокович. Световният номер 3 имаше уникален ден и наниза 38 уинъра. Почти от всяка позиция Ноле звършваше точките, а феноменалната защита на Надал не можеше да помогне.

Новак Джокович унижи Рафа Надал в полуфиналите на Мастърс турнира в Париж.Сърбинът разби и с игра, и с резултат своя съперник 6-2, 6-3.

Мачът започна оспорвано, но малко след това срещата се превърна в пиеса, режисирана от сръбския магьосник. При 2-2 Джокович заигра тенис от друга планета. В следващите четири гейма до края на сета той даде една единствена точка на своя опонент и удиви всички в зала „Берси”.

С това обаче нищо не приключи. Джокера поведе и 3-0 гейма във втория сет. Така в последните седем гейма се оказа, че Рафа Надал е спечелил едва пет точки.

В крайна сметка, неотказващият се Надал успя да стабилизира някакси положението. Той успя да спечели следващите си три гейма, но не успя да стигне до нито една възможност за връщане на пробива мачът приключи при резултат 6-3.

Това бе шестата победа за сърбина на своя опонент в 20-те мача помежду си и първа за него извън Северна Америка.