3. Още 5 българи се класираха за осминафиналите на “Интерхотел Сандански Къп”

Още 5 българи се класираха за осминафиналите на “Интерхотел Сандански Къп”

Ивайло Трайков, Тихомир Грозданов, Симеон Иванов, Тодор Енев и Валентин Димов се присъединиха към Васил Младенов, който се класира за осминафиналите вчера.

Петима българи спечелиха днешните си срещи от първия кръг на международния турнир по тенис за мъже “Интерхотел Сандански Къп” с награден фонд 10 000 долара, валиден за световната ранглиста на АТП, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сандански.

Поставеният под №2 в схемата Ивайло Трайков отстрани с 6:3 6:2 друг български представител - Александър Лазов. В продължилия 80 минути двубой Трайков направи 4 аса и 9 двойни грешки, но нямаше особени проблеми, след като поведе още в началото на двата сета - с 4:1 в първия и с 4:0 във втория. Следващ съперник на Трайков е македонецът Томислав Йотовски.

Тихомир Грозданов, който е под №4 в основната схема, бе безупречен срещу македонския квалификант Шендрит Деари и го разгроми с 6:0 6:1. Националът ни за Купа “Дейвис” даде гейм на съперника си чак при 5:0 във втория сет, а в първия загуби само две точки при свой сервис. В осминафиналите Тихомир Грозданов ще срещне Васил Младенов.

Много убедителен днес бе и Тодор Енев, който отстрани с 6:1 6:1 друг македонец - Илия Мартиноски. Мачът продължи 72 минути, а Енев демонстрира отлична форма. Негов следващ съперник обаче е поставеният под №1 в схемата Джон Милман (Австралия).

Трети наш национал за Купа “Дейвис” преодоля първия кръг в Сандански - Симеон Иванов. Той се наложи над французина Филип Фресину със 7:6(2) 6:2 след почти два часа игра. В много оспорвания първи сет българинът изоставаше с 2:4, но доведе нещата до тайбрек и го спечели със 7:2 точки. Във втория сет французинът поведе с 2:1, но Иванов взе следващите пет гейма.

Последният ни представител, достигнал до осминафиналите на “Интерхотел Сандански”, стана Валентин Димов. В изцяло български мач той победи Цветан Михов със 7:6(2) 6:2. Двубоят между двамата продължи точно 2 часа.

По-късно днес на модерния тенис комплекс на Интерхотел Сандански ще завършат четвъртфиналните срещи на двойки.