3. Първа сензация на "Ролан Гарос": Анди Родик отпадна още на старта

Първа сензация на "Ролан Гарос": Анди Родик отпадна още на старта

Жо-Вилфред Цонга надделя над руснака Андрей Кузнецов с 1:6, 6:3, 6:2, 6:4

Бившият номер 1 в света Анди Родик сензационно отпадна още в първия кръг на Ролан Гарос. Американецът отстъпи на представителя на домакините от Франция Никола Маю с 3:6, 3:6, 6:4, 2:6.

Маю, който е номер 88, направи 13 аса и стигна до победата за 2:22 часа. Французинът направи седем пробива в двубоя, включително и в последния гейм. Родик отпада в първия кръг на турнира за пръв път от 2007 година. Американецът има 7 победи и 10 загуби от началото на сезона, а на червени кортове няма победа в четири мача. Това е голям успех за Маю, който отпада в първия кръг на турнира осем пъти в девет участия.

Още един французин премина първия кръг. Жо-Вилфред Цонга надделя над руснака Андрей Кузнецов с 1:6, 6:3, 6:2, 6:4. Номер 159 в света Кузнецов, който не е играл мач на сингъл на голям турнир тази година, изненадващо спечели първите пет гейма на мача. Френският тенисист обаче успя да стигна до успеха, след като спечели следващите три сета срещу 21-годишния си съперник.

Във втория кръг Цонга ще играе с германеца Седрик-Марсел Щебе. Победи постигнаха още двама от поставените. Номер 14 Фернандо Вердаско (Испания) отстрани Стив Дарси (Белгия) с 6:3, 6:2, 7:6(4). Станислас Вавринка (Швейцария), 18-ти в схемата, се наложи над Флавио Чипола (Италия) с 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:2. Испанецът Пабло Андухар победи Виктор Ханеску (Румъния) с 6:1, 2:6, 1:6, 6:3, 6:1.