3. Пиронкова на крачка от основната схема във Варшава

Пиронкова на крачка от основната схема във Варшава

Българската тенисистка спечели със 7-5, 6-1 срещу Летисия Коста Морено от Испания

Номер 1 в българския женски тенис Цветана Пиронкова се класира за 3-тия и последен квалификационен кръг на турнира на клей във Варшава, който е с награден фонд 600 000 долара.

Късно снощи Пиронкова записа втора поредна победа в квалификациите в полската столица.

Българската тенисистка спечели с 2-0 сета – 7-5, 6-1 – срещу Летисия Коста Морено от Испания. Заради дъжд в Полша стартът на мача бе отложен.

Първият сет бе доста равностоен и до резултат 5-5 никой не успя да пробие своя съперник. В този момент Пиронкова постигна заветния пробив и при своето подаване в следващия гейм затвори сета.

Във втория сет пловдивчанката бе безапелационна и даде само гейм на своята съперница. С тази победа Пиронкова си заработи 2300 долара от наградния фонд и 12 точки за световната ранглиста.

В последните квалификации на турнира Пиронкова ще се изправи срещу украинката Леся Цуренко, която е 216-та в света.