3. Пиронкова напусна турнира в Рим след загуба от Пенета

Пиронкова напусна турнира в Рим след загуба от Пенета

Италианката спечели с 6:7(2), 6:4, 6:1 за два часа и 16 минути. Цеци ще се смъкне доста в ранглистата, защото през 2008 г. игра четвъртфинал.

Цветана Пиронкова бе на два гейма от победа над 12-ата в схемата на турнира от Премиум категория в Рим с награден фонд 2 млн. долара Флавия Пенета, но в крайна сметка загуби. Италианката спечели с 6:7(2), 6:4, 6:1 за два часа и 16 минути. Цеци ще се смъкне доста в ранглистата, защото през 2008 г. игра четвъртфинал.

Пловдивчанката успя да пробие подаването на Пенета за 4:2. Красавицата от Бриндизи обаче тутакси успя да спечели при сервиса на Пиронкова, а после дори поведе с 5:4 с втори пробив. Цеци не се предаде и изравни резултата, когато италианката сервираше за сета. Но веднага след това пловдивчанката допусна трети пробив. Първата ни ракета обаче пак показа характер и доведе нещата до тайбрек. В него тя поведе с 4:2 след минипробив и повече не даде точка на съперничката – 7:2 след 56 минути игра.

Във втората част Пиронкова поведе в четвъртия гейм с 40:30, но допусна пробив и резултатът стана 1:3. По познатия сценарий от първия сет българката тутакси върна брейка. След това Цеци продължи да мачка и направи втори пробив. Пенета водеше с 40:15, но българката спечели гейма, като бе подпомоганата и от двете двойни грешки в него на полуфиналистката от Щутгарт. Италианката обаче върна и този брейк за 4:4. А при 5:4 в нейна полза стигна до сет пойнт и го реализира.

И третият сет започна с пробив на Флавия Пенета за 2:0. След това резултатът набързо набъбна до 6:1 като провдивчанката направи брейк за 4:1.

От участието си в Рим Пиронкова взема само една точка и 5400 долара от наградния фонд. Миналата година там Цеци започна с успехи срещу Евгения Родина и Каталина Кастаньо в квалификациите. След това българката преодоля последователно Клара Закопалова, Ана Иванович и Виктория Азаренка, преди да бъде спряна на четвъртфинал от Анна Чакветадзе след 2:6, 6:3, 1:6. Тя спечели тогава общо 125 точки.