3. Пиронкова продължава във втория кръг на Индиън Уелс

Пиронкова продължава във втория кръг на Индиън Уелс

Цвети надигра Акгул Аманмурадова от Узбекистан с 2:0 сета

Първата ракета на България Цветана Пиронкова постигна убедителна победа с 2:0 сета (6-3, 6-2) над 98-ата в световната ранглиста Акгул Аманмурадова от Узбекистан в първия кръг от силния турнир в Индиън Уелс, Калифорния.

Пловдивчанката започна двубоя плахо, след като загуби първите два гейма, но след това веднага направи рибрейк и набързо изравни за 2:2. Аманмурадова спечели следващия гейм за 3:2, след което Цвети се мобилизира и спечели четири гейма подред, с което затвори първата част при 6-3.

Вторият сет започна много добре за първата ни ракета, като тя спечели първите три гейма. Аманмурадова успя да намали резултата на 3:1, след което последваха нови два гейма за Пиронкова и тя се озова на гейм от победата при 5:1. Тогава узбекистанката проби за 2:5, но веднага след това Цвети направи рибрейк и така затвори втория сет при 6-2 гейма, с което спечели и мача.

Във втория кръг на надпреварата Цветана ще се изправи срещу поставената под № 23 в основната схема на турнира - рускинята Алиса Клейбанова, която заема 27-а позиция в ранглистата при жените.