3. Португалия поведе на България във "Фед Къп"

Португалия поведе на България във "Фед Къп"

Дебютантката Шиникова загуби в първия мач на сингъл

България изостава с 0:1 победи в мача срещу Португалия за разпределението на местата от пето до осмо в първа група в зона Европа/Африка на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени, в Ейлат (Израел).

В първия сингъл държавната шампионка Изабелла Шиникова загуби от Мария Жоао Кьолер с 3:6, 5:7 при дебюта си за националния отбор.
20-годишната Шиникова, 341-а в световната ранглиста, допусна ранен пробив в четвъртия гейм, който се оказа решаващ за изхода на първия сет.

Във втората част 194-ата в класацията на УТА Жоао Кьолер отново проби рано за 2:1, но Шиникова успя да изравни при 4:4. Веднага след това българката пак загуби подаването си и при 5:4 19-годишната португалка сервираше за мача, но се провали.

В 11-ия гейм Жоао Кьолер продължи серията от пробиви, след което затвори мача при собственото си подаване.

Капитанката на България Дора Рангелова няма да разчита на първите две ракети на страната Цветана Пиронкова и Елица Костова за двубоя с Португалия.

Пиронкова замина тази сутрин за Франция за участие в турнира в Париж с награден фонд 637 хиляди долара през следващата седмица, а страдащата от настинка Костова се прибра в Италия, където живее и тренира

Дъждът продължава да бави мача на Григор в Шанхай

Григор Димитров води със сет, но изостава във втория преди прекъсването на срещата

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист