3. Радванска сломи Азаренка в Доха

Радванска сломи Азаренка в Доха

Виктория Азаренка се предаде в третия сет на третия си мач от бялата група на тенис турнира в Доха. Изнервената за пореден път тенисистка от Беларус допусна драматичен обрат във втория сет, а контузия и мускулни схващания я довършиха и не й позволиха да доиграе третия. В крайна сметка Азаренка се прости с възможността да играе на полуфиналите, след като загуби мача с 6-4, 5-7, 1-4.

Влязлата като втора резерва в бялата група Агнешка Радванска от Полша не оказа почти никаква съпротива в първия сет на мача и Азаренка създаде впечатлението, че ще спечели мача без проблеми.

Вторият сет обаче обърна мача в изцяло различна посока. 20-годишната дебютантка в турнира Азаренка направо се разходи във втория сет повеждайки с 5-2 след пробиви в първия и третия гейм. След като имаше възможността да сервира за мача Азаренка погуби всичките си усилия с последователни двойни грешки. Тя предаде гейма на своята опонентка и така и не успя да възвърне концентрацията си. Полякинята не изпусна възможността, знаейки че побеснялата Азаренка няма да се съвземе навреме и спечели следващите пет гейма за да изравни мача.

Това обаче бе само началото на проблемите за младата Азаренка. След първия гейм на третия сет тя помоли за прекъсване, по време на което лявото й бедро бе превързано. Два гейма по-късно Азаренка, подобно на датчанката Каролин Вознячки, се бе озовала обляна в сълзи и неспособна да спре пробива на Радванска. Със сериозно накуцване и явна неспособност да продължи мача беларускинята помоли за още едно прекъсване, този път заради схващане. Тя се изправи отново, но дропшотовете до мрежата, към които прибягна Радванска отказаха тотално Азаренка.

След последните срещи в бялата и тъмночервената групи станаха ясни и полуфиналите за Шампионския турнир в Доха. Победителката в бялата група Йелена Янкович ще се изправи срещу Винъс Уилямс, докато страдащата от контузия в крака Вознячки ще трябва да се надиграва със машината Серина Уилямс.

Последни срещи от груповата фаза на шампионата на УТА по тенис в Доха с награден фонд 4,55 милиона долара:

Бяла група:

№8 Йелена Янкович (Сърбия) - №4 Каролин Вожзняцки (Дания) 6:2, 6:2

№10
Агниешка Радванска (Полша) - №6 Виктория Азаренка (Беларус) 4:6, 7:5, 4:1 и отказване на Азаренка заради контузия.