3. Рафа би Ноле и класира Испания на ¼ финал

Рафа би Ноле и класира Испания на ¼ финал

Световният номер 1 Рафаел Надал победи третия в света Новак Джокович с 3:0 сета (6:4, 6:4, 6:1) и по този начин класира Испания на ¼ финал за Купа Дейвис. Така испанците вече водят с 3:1 в общия резултат срещу Сърбия и ще може да защитава титлата си от миналата година.

Срещата между двамата топ тенисисти, която се игра на клей и продължи 2 часа и 27 минути, започна равностойно, но в последствие Рафа взе своето.

В началото на мача и двамата взимаха своите подавания, докато в 5-ия гейм на първия сет Рафа не направи първия. Веднага след това обаче Ноле върна пробива за 3:3. В деветия гейм обаче Надал отново проби своя съперник и в крайна сметка спечели със 6:4.

Ситуацията се повтори и във втория сет. Двамата взимаха подаванията си, докато отново не се стигна до 9-ия гейм, когато Рафа проби и отново взе сета със 6:4. В третия сет Джокович вече се срина и успя да вземе само едно от подаванията си, докато Надал бе във вихъра си и набързо направи 6:1, с което хвърли в неистова радост треньорския щаб на Испания.

Чичото на Джокович оглави тениса в Сърбия

Той е бивш турнирен директор на Sofia Open

Димитров: Табило е доста неудобен съперник (ВИДЕО)

„Защото е левичар“

Гришо с победа за Европа на "Лейвър къп"(ВИДЕО)

Димитров с впечатляващ обрат срещу чилиец

Яник Синер ще е посланик на Зимните Олимпийски игри през 2026г

Световният номер 1 ще е лицето на олимпиадата в Милано и Кортина д'Ампецо

Нестеров загуби на четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Румъния

Третият поставен в схемата българин отстъпи на Том Генч (Германия) с 6:3, 2:6, 4:6