3. Рафа Надал пречупи Алмагро в труден мач и е на осминафинал в Ню Йорк

Рафа Надал пречупи Алмагро в труден мач и е на осминафинал в Ню Йорк

Макар че не загуби сет, бившият номер 1 в света имаше много проблеми и трябваше да тича безкрайно, за да спечели двубоя

Рафа Надал се класира за осминафиналите на „Ю Ес Оупън”. Непримиримият испанец пречупи в доста тежък мач със 7-5, 6-4, 6-4 своя сънародник Николас Алмагро.

Макар че не загуби сет, бившият номер 1 в света имаше много проблеми и трябваше да тича безкрайно, за да спечели по този начин двубоя. Единствено безкрайното му желание да гони всяка топка до последно лишиха зрителите на „Артър Аш Стейдиъм” от много по-дълга битка.

Фамозният бекхенд на Алмагро с една ръка функционираше безгрешно в този мач, но предизвиканите от Надал дори и в най-печелившите удари така наречени „екстра удари”, докара нещата до там, че от основната линия Алмагро просто нямаше как да направи чист уинър.

С начина, по който се движеше на корта, Надал даде сериозни индикации, че всичко лошо е вече зад него и той намира оптималната си форма.

Въпреки това всички негови фенове изпитаха голямо напрежение, когато в третия сет той повика физиотерапевт на корта, но не за колената, а коремните си мускули, с които явно имаше някакви проблеми. Неразположението обаче не оказа въздействие в играта му и той затвори без проблеми мача.

В първия сет Алмагро тръгна с пробив, който бе моментално върнат. Малко след това Рафа направи и още един, което изглеждаше, че ще му донесе сета. Сънародникът му обаче върна изоставането, но бе пречупен малко преди да вкара сета в тайбрек.

Във втората част двамата тенисисти отново си размениха по пробив, преди Надал да наложи своето и да поведе с 2-0 сета.

В третия сет Алмагро започна да играе на живот и смърт, виждайки превъзходството си в разиграванията. Въпреки агресивния си план на игра обаче той не можеше да пречупи защитата на носителя на шест титли от „Големия шлем”.

Алмагро поведе с 2:0 и имаше възможност за трети гейм. Той обаче не се възползва от аванса си и в крайна сметка малко по-късно вече изоставаше с 2-3 и пробив пасив. Надал запази преднината си до края на сета и приключи шампионски мача.

В следващия кръг испанецът ще срещне победителя от двубоя между Гаел Монфис и Хосе Акасусо.

Бързи факти:
Алмагро направи 30 уинъра срещу 20 на Надал
Загубилият записа три двойни грешки в един от геймовете, които можеха да му донесат преднина от три гейма срещу Рафа. В крайна сметка той записа 9 двойни грешки в мача
По отношение на непредизвиканите грешки обаче Николас имаше прекалено много 52 към 25
Това бе четвърта победа за Надал над Алмагро, като досега последният няма спечелен сет