3. Рафа Надал с победа в два сета над Томи Робредо в Шанхай, Джокович отново в супер форма

Давиденко за пореден път надигра Фернандо Гонсалес

Рафа Надал победи с 6-1, 6-4 сънародника си Томи Робредо и достигна четвъртфиналите на Мастърс турнира в Шанхай.

Испанецът спечели лесно първия сет, но във втория видя доста проблеми преди да приключи мача. Ненамерил още истинската си форма, Надал бе пробит и губеше с 0-2 във втората част. Отново с невероятната си воля и битка до последно обаче той изигра един много дълъг следващ гейм, в който успя да върне изоставането.

При 4-4 Надал направи още един пробив и после затвори мача. „Играя добре, но изиграх два много ужасни гейма в началото на втория сет, така че трябва да подобря уменията си, когато се боря в ситуации като тази, ако искам да бия най-добрите в света”, заяви Рафа след края.

В следващия кръг 23-годишният шампион от „Аустрелиън Оупън” ще срещне бившият номер 4 света Иван Любичич, който надигра след отказване Гаел Монфис.

Новак Джокович смачка с 6-4, 6-2 полуфиналиста от миналата година на „Уимбълдън” Райнер Шутлер. В следващия кръг Ноле, който спечели турнира в Китай, ще срещне Жил Симон. Това бе девета поредна победа за сърбина.

„Беше ми комфортно днес. В последните няколко срещи не съм играл толкова добре в първия сет. Най-важното обаче е, че играх толкова, колкото имам нужда, за да победя”, заяви умно Новак.

Шестият поставен в схемата Николай Давиденко надигра с безкрайното си движение от дъното на корта познатия си опонент Фернандо Гонсалес. Руснакът неутрализира подаването на чилиеца и записа шеста поред победа в мачовете помежду им – 6-3, 7-5.

„Ако той играе на втори сервис, аз имам 80 процента шанс да спечеля разиграването”, заяви със самочувствие след края на срещата неуморимият руснак.

Жил Симон пък бе единственият от трите французи, който прескочи осминафиналите. Той надигра с 6-3, 6-4 чеха Томас Бердих.

Сьоделинг пък победи категорично с 6-3, 6-3 Жо-Вилфред Цонга под отворения покрив на уникалното съоръжение в Шанхай.

„Знаех, че ако играя добре, ще имам шанс, но този турнир няма да реши кой ще играе в Лондон”, заяви деветият поставен швед, който ще срещне Фелисиано Лопес по натам.

Станислас Вавринка имаше лош късмет, след като при резултат 3-6, 7-6, 4-2 разтегна коремен мускул и се наложи да се откаже от участие.