3. Рафа Надал записа 35-а поредна победа в Барселона

Рафа Надал записа 35-а поредна победа в Барселона

Номер 2 в световната ранглиста се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир, вижте всички резултати при мъжете

Номер 2 в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на силния тенис турнир на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.07 милиона евро.

Надал, който е шесткратен победител в турнира в Барселона, победи в третия кръг квалификанта Роберт Фара (Колумбия) с 6:2, 6:3 за 87 минути.

Защитаващия титлата си испанец направи пет пробива в двубоя и допусна един. За Надал това беше 31-та поредна победа в турнира.

На четвъртфиналите испанецът ще играе с номер 5 в схемата Янко Типсаревич (Сърбия), който отстрани Фредерико Жил (Португалия) с 6:2, 6:2.

Поставеният под номер 2 Анди Мъри (Великобритания) постигна лесна победа над Сантяго Хиралдо (КОлумбия) с 6:1, 6:2 и също се класира за четвъртфиналите.

Следващият съперник на Мъри е Милош Раонич (Канада), който победи шестия в схемата Николас Алмагро (Испания) с 6:3, 6:3.

Победи постигнаха още двама от поставените:

Номер 7 Фелисиано Лопес (Испания) се наложи над Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:3, 6:1.

Осмият в схемата Кей Нишикори (Япония) отстрани Алберт Рамос (Испания) със 7:6 (2), 6:3.