3. Рафа с труден успех в Синсинати (видео)

Рафа с труден успех в Синсинати (видео)

Първата ракета в света Рафаел Надал (Испания) победи трудно французина Жулиен Бенето с 5:7, 7:6 (8:6), 6:2 и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати.

Първата ракета в света Рафаел Надал (Испания) победи трудно французина Жулиен Бенето с 5:7, 7:6 (8:6), 6:2 и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати.

Испанецът загуби първия сет с 5:7, а във втория спаси мачпойнт и спечели след тайбрек, предаде БТА. Едва в третия решителен сет Надал намери ритъма си на игра и победи убедително с 6:2.

Следващият съперник на водача в схемата е Маркос Багдатис (Кипър), който елиминира седмия в схемата чех Томаш Бердих със 7:5, 6:4.

Бившият номер 1 в света и трети в схемата на турнира Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите, след като германецът Филип Колшрайбер не излезе на корта поради контузия в рамото.

Любопитно е, че и съперникът на Федерер в предишния кръг - Денис Истомин (Узбекистан), се контузи и се отказа след само 28 минути игра.

Вторият в схемата Новак Джокович отстрани аржентинеца Давид Налбандян с 6:1, 7:6 (9:7). Сърбинът спечели без проблеми първия сет, но във втория видимо отпадна физически заради жегата и спечели трудно след тайбрек.

Британецът Анди Мъри, четвърти в световната ранглиста, спечели тайбрека в последния сет, а с това и мача срещу латвиеца Ернестс Гулбис - 4:6, 6:3, 7:6 (4).

Така шотландецът Анди Мъри ще играе на четвъртфиналите на турнира срещу американеца Марди Фиш, спечелил срещу Ришар Гаске със 7:5 и 6:2.