3. Рафаел Надал надви Налбандян в Ню Йорк

Рафаел Надал надви Налбандян в Ню Йорк

Световният номер 2 се справи в потенциално непредвидим мач

Световният номер 2 Рафаел Надал се класира за осминафиналите на "Ю Ес Оупън", след като преодоля много труден съперник с отличен резултат.

В потенциално непредвидим мач, испанецът постави нещата в тяхната логика и надигра със 7-6(5), 6-1, 7-5 Давид Налбандян.

Мачът се смяташе за истински трап за Рафа, тъй като Налбандян много добре знае как да го победи предвид успешните му представяния преди това срещу него, но не добрата форма на аржентинеца, който се завръща отново в активния тенис след дълга контузия и операция, накланяше силно везните в полза на защитаващия титлата си от миналата година Рафа.

Първият сет заслужи истински комплименти, а Надал даде всичко от себе си, за да го спечели. От самото началото Налбандян имаше превес в разиграванията и с невероятния си бекхенд създаваше огромни проблеми на своя противник. Така той поведе с 4-2 и 5-4, когато не можа да затвърди спечелването на сета и испанецът върна пробива предимно след грешки на намиращия се на 76-о място в света Давид.

При 6-6 нещата бяха много завързвани до момента, в който Налбандян направи лоша грешка при 5-5, която му костваше и загубата на първата част. Във втората той изпадна в дупка и бързо загуби с 1-6.

В третата Налбандян тръгна с пробив, върнат веднага от Надал. При 5-5 световният номер 2 направи решителен пробив, затваряйки успешно мача.

В следващия кръг Рафа ще срещне люксембургския тенисист и шампион от "Ю Ес Оупън" при юношите Жил Мюлер. Левичарят обаче едва ли ще бъде голяма преграда за Рафа, който се справи с него и на "Уимбълдън" тази година.

Алкарас мина без проблеми през първото изпитание в Шанхай

Шампионът от Пекинг победи с 6:2; 6:2 Джери Шанг

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин