3. Рафаел Надал отново не загуби сет, Вердаско отстрани Ферер в петсетово шоу (видео)

Рафаел Надал продължава убедителното си представяне на тазгодишния US Open и записа четвърта поредна трисетов победа, отстранявайки с 6-3 6-4 6-4 сънародника си Фелисиано Лопес в среща от четвърти кръг на турнира, предаде tenniskafe.com.

Рафа започна вихрено, повеждайки с 3-0 гейма,
малко по-късно отрази четири точки за връщане на пробива и след 39 минути игра поведе със сет аванс. Сценарият от първата част се повтори и във втората - Лопес изигра слаб сервис гейм, Рафа се възползва максимално от ситуацията, задържа преднината си, а при 5-4 серия от асове му донесоха успеха във втория сет.

В третата част Фелисиано Лопес продължи да атакува на мрежата и с много мъка успяваше да задържи подаванията си, докато Надал не срещаше почти никакви проблеми в геймовете си. Стигна се до 4-4, когато Рафа нанесе своя удар, достигайки до пробив, а след това не загуби и точка, сервирайки за мача.

В следващия кръг Рафаел Надал ще се изправи срещу Фернандо Вердаско в първия на US Open изцяло испански четвъртфинал
в Откритата ера на тениса . Вердаско се класира за тази фаза на турнира, след като постигна невероятен обрат от 0-2 сета, отстранявайки с 5-7 6-7(8) 6-3 6-3 7-6(4) сънародника си Давид Ферер.

Фернандо Вердаско се радва след победата си над Давид Ферер.

Фернандо Вердаско се радва след победата си над Давид ФерерОще от самото начало на двубоя Фернандо заложи на агресивната и изпълнена с рискове игра
, но допусна множеството грешки и Ферер поведе с 2-0 сета. В третата част Вердаско продължи да търси уинърите, но този път ударите му започнаха да попадат в корта и след нова порция атрактивни и спиращи дъха отигравания резултатът в сетовете бе изравнен.

Истинска драма се разрази в решителната пета част, където Вердаско изоставаше с 2-4 гейма,
но успя да се върне в мача и изходът на двубоя трябваше да се реши в тайбрек. Давид Ферер поведе с 4-1 и два минипробива преднина, но в този момент Фернандо Вердаско демонстрира невероятен характер, спечели пет поредни точки, а при 6-5 достигна до на пръв поглед невъзможна топка, завърши я в опразнения корт и се строполи на земята в изблик на радост.

"Това бе най-големият обрат в моята кариера.
 Борех се, не мислех за това, което се случи в първите два сета. Не спрях да се боря и съм благодарен на всички за подкрепата", сподели щастливият победител.

Рафаел Надал и Фернандо Вердаско са се срещали цели 10 пъти, като Рафа е стигал до успеха във всеки един от мачовете, осем от които са завършили без загубен сет за световният №1.

Медведев: Съчувствам на Синер