3. Рафаел Надал се измъчи срещу млад австралиец

Рафаел Надал се измъчи срещу млад австралиец

Бърнард Томич се представи много силно срещу световния номер 1, но не успя да стигне до победата

Младият австралиец Бърнард Томич не успя да поднесе сензацията в Откритото първенство на страната. Въпреки заканите си, той загуби с 2:6, 5:7, 3:6 от лидера в световната ранглиста по тенис Рафаел Надал.

Най-интересен бе вторият сет, в който изненадващо Томич поведе с 4:0 гейма. Това обаче не се оказа достатъчно за успеха. Надал вдигна нивото на играта си и изравни до 4:4. С три аса младокът спечели петия си гейм, но до края на корта бе само Рафа, който взе частта със 7:5.

В четвъртия кръг испанецът играе с Марин Чилич, който днес отстрани Джон Инсър след 4 часа и 42 минути игра с 4:6, 6:2, 6:7, 7:6, 9:7. Хърватският гигант е един от малкото тенисисти с положителен баланс срещу Надал, като спечели единственият мач между тях с 6:1, 6:3 пред 2009-а в Пекин.

18-годишният Томич бе последният останал австралиец в турнира. С играта си срещу лидера в света показа защо е смятан като един от най-големите таланти в тениса заедно с Григор Димитров, Райън Харисън (САЩ) и Ричард Беранкис (Лит).

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро