3. Роби Джинепри се завърна с титла

Роби Джинепри се завърна с титла

Американецът Роби Джинепри - 95-ти в световната ранглиста, се завърна в големия тенис, побеждавайки на финала в Индианаполис своя сънародник Сам Куири с 6:2 и 6:4. Джинепри доминираше с лекота над високия 1,98 метра Куири и спечели финала само за един час и 2 минути. Това бе първият финал на Джинепри след 2005 година, когато игра на финал именно в Индианаполис и спечели победата. В началото на тази година Роби Джинепри бе опериран от апендисит и прекара девет дни в болница, а вследствие на операцията загуби 18 килограма от теглото си. В резултат на всичко това Джинепри отсъства от тенис-корта повече от два месеца.

"Това е един специален турнир за мен. Много време не бях играл финал и наистина е чудесно, че спечелих отново тук", каза Роби Джинепри, който има три турнирни победи в кариерата си - Нюпорт през 2003 година и Индианаполис - 2005 и 2009 година.

"Не сервирах добре и той връщаше твърде добре, което ми създаваше напрежение", каза от своя страна Сам Куири, който през този сезон има четири загуби финала, а мачът с Джинепри бе вторият поред загубен финал след загубата на трева в Нюпорт от дошлия от квалификациите Рам Ражеев.