3. Родик на четвъртфинал след 107 минути срещу Томи Робредо

Родик на четвъртфинал след 107 минути срещу Томи Робредо

Американският тенисист Анди Родик се класира за четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия след час и 47 минути игра срещу поставеният на 21-а позиция Томи Робредо от Испания. Родик затвори мача след 3 безответни сета при резултат 7:5, 6:1, 6:3.

Доверявайки се на едно от най-силните си оръжия Родик направи 13 аса срещу нито един за съперника си. Американецът бе далеч по ефективен и в други аспекти от играта. Робредо бе изправен пред една възможност за пробив, но и тя не бе реализирана, докато Родик се възползва от 5. Броят на непредизвиканите грешки бе относително малък победителят допусна 27, докато Робредо – 24.

Най-бързият сервис за мача бе дело на Родик – 217 км/ч.

В четвъртфиналите американският тенисист поставен под номер 7 ще срещне победителят от срещата между Новак Джокович и Маркос Багдатис.