3. Родик на полуфинал в Маями

Родик на полуфинал в Маями

Първата ракета на САЩ излиза срещу Рафа Надал в петък

Първата ракета на САЩ Анди Родик се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Маями. Родик показа отлична форма срещу испанеца Николас Алмагро, спечелвайки четвъртфиналния спор с 6-3, 6-3.

Финалистът от Индиън Уелс започна мача по отличен начин, възползвайки се максимално от брейк във втория гейм. В последствие Родик взе първия сет с 6-3. След като позволи на Алмагро да намали разликата до 5-3 с гейм „на нула” американецът отвърна с четири поредни неотразими начални удара.

Във втория сет Алмагро вдигна напрежението, но мачът последва същия сценарий. Мачът вървеше гейм за гейм до петия сет, който Родик спечели при сервис на опонента си. Победителят сложи край на мача с пробив в последния гейм. В него резултатът на три пъти бе изравняван, но със свиреп форхенд Родик взе аванс, а при следващото подаване на Алмагро американецът не му остави шансове с отличен диагонален бекхенд.

На полуфиналите Родик ще се изправи срещу Рафаел Надал, който отстрани Жо Вилфред Цонга. Томаш Бердих от Чехия и испанецът Фернандо Вердаско ще определят другият финалист в Маями.