3. Сафина се отказа след само два гейма с Янкович

Сафина се отказа след само два гейма с Янкович

Руската тенисистка Динара Сафина загуби мача си от първия кръг на тенис турнира в Доха, след като се отказа още при резултат 1-1 гейма в първия сет на двубоя си със сръбкинята Йелена Янкович.

Сафина изпита силни болки в кръста при 15:40 в третия гейм и взе решение да се откаже, като не успя да сдържи сълзите си от негативния край за нея.

Ако травмата се окаже сериозна, то Сафина може да пропусне останалите си мачове от турнира в Доха, а също така, ако Серина Уилямс спечели поне една победа, ще измести рускинята от лидерската позиция в женската ранглиста.