3. Сафина смаза Пенета и е на финал в Синсинати

Сафина смаза Пенета и е на финал в Синсинати

Динара Сафина победи неочаквано лесно новата участничка в топ 10 на света Флавия Пенета. На полуфиналите в Синсинати рускинята смаза с 5-2, 6-0 за 52 минути италианката.

Бившето гадже на Карлос Моя имаше много физически проблеми, които веероятно и повлияха. Те бе изморена, имаше мазоли по ходилата и превръзка на глезена. "Бях изморена, но не загубих заради това. Просто днес Динара игра невероятно. Моят треньор ми каза, че може би е по-добре да си почина вече, но аз исках да играя.

Това ще е 8 финал от 14 турнира за световната номер 1 тази година. С днешната победа Сафина спря серията от 15 поредни победи на своята съперничка.

Така Сафина вече има серия от 7:0 победи над Пенета. Досега рускинята е загубила само два сета в мачовете си с нея.

На четвъртфиналите сестрата на Марат Сафина спря устрема и на завръщащата се в тениса Ким Клайстерс.

23-годишната рускиня в момента завършва 17-ата си седмица като номер 1. От май 2008 г. тя е достигнала 14 финала от 25 турнира, спечелвайки 7 титли.