3. Саманта Стосър прегази Звонарьова и взе титлата в Чарлстън

Саманта Стосър прегази Звонарьова и взе титлата в Чарлстън

Стосър изстреля 36 уинъра покрай безпомощната си опонентка и след 6-0, 6-3 се увенча с успеха

Австралийската тенисистка Саманта Стосър овенча добрата си игра през последните месеци със заслужена титла, която се оказа втора в кариерата й. Австралийката спечели турнира „Family Circle Cup” на зелен клей в САЩ с изразителна победа над рускинята Вера Звонароьова.

Стосър изстреля 36 уинъра покрай безпомощната си опонентка и след 6-0, 6-3 се увенча с успеха. Австралийката започна мача със сервис-гейм на нула, след което проби Звонарьова за 2-0. Последваха нови осем!!! последователни уинъра и резултата бе доведен до 4-0 след нов пробив и спечелен сервис гейм. Бъдещата победителка затвори сета при 6-0, след като бекхенд на Звонарьова премина отвъд основната линия.

Стосър спечели подаването си в началото на втората част, а във втория и третия гейм надделя с нови осем последователни точки. Московчанката отвърна едва в четвъртия гейм, когато австралийката не успя да вкара ретура си. Звонарьова дори достигна до пробив в седмия гейм за 3-4 и с това до известна степен върна интригата в срещата.

Този брейк обаче бе върнат моментално и с отлично воле до мрежата. Мачът приключи при 6-3 с пореден гейм на нула за австралийката.