3. Седем българи на четвъртфинали в турнир за юноши и девойки

Седем българи на четвъртфинали в турнир за юноши и девойки

Седем български тенисисти се класираха за четвъртфиналите на международния турнир за юноши и девойки до 14 години, провеждащ се на кортовете на ТК "Банкя".

При момчетата за тази фаза на състезанието достигнаха поставеният под №4 Мирослав Георгиев, отстранил с 6:4, 7:5 украинеца Владислав Крамаров. Теодор Бачев пък се справи с 6:1, 6:0 с португалеца Жоао Брито Е Куна. В опит да си осигури място на полуфиналите Бачев ще срещне румънеца Николае Фрунза, наложил се със 7:6(4), 7:6(6) над поставения под №2 Любомир Лещански.

При девойките за четвъртфиналите се класираха общо пет български тенисистки. Шампионката от миналата седмица на турнира "Дема Къп" в София Александра Караманолева ще срещне Радина Димитрова в спор за място на полуфиналите, а победи във втори кръг записаха още Виктория Очева, Габриела Стойменова и Десислава Златева.

На турнир за юноши и девойки до 14 години в Германия Андрей Алауи и Джулия Терзийска постигнаха по три победи на сингъл, които им осигуриха място на четвъртфиналите. Поставеният под №7 Андрей Алауи загуби общо пет гейма в първите си два мача, а в трети кръг се наложи с 6:3, 6:4 над представителя на домакините Ули Волат. В следващия си мач Андрей ще срещне поставения под №3 Роман Нашатиркин (Русия). Джулия Терзийска е трета поставена в основната схема при девойките и след три убедителни двусетови победи си осигури място на четвъртфиналите, където ще се изправи срещу украинката Анхелина Калинина.