3. Сензационно: Бердих шокира Федерер в САЩ (видео)

Сензационно: Бердих шокира Федерер в САЩ (видео)

За място на финала чехът ще спори с британския номер 1 Анди Мъри

Чехът Томаш Бердих сътвори бомбата на US Open до момента, след като победи световния номер 1 Роджър Федерер със 7-6(1), 6-4, 3-6, 6-3 в мач от четвъртфиналите на турнира.

Не за първи път Бердих успява да постигне сериозна изненада срещу Федерер, като такъв бе случая на Олимпиадата в Атина и на четвъртфиналите на Уимбълдън преди две години. Швейцарецът обаче водеше в двубоите между тях с 11-4, а освен това до вчера бе перфектен, когато играе под прожекторите на корт "Артър Аш" - 23 победи и 0 загуби.

Носителят на 17 титли от Големия шлем имаше и предимството да почива с два дни повече, след като съперникът му в четвъртия кръг Марди Фиш се отказа преди началото на срещата им.

Бердих обаче изглеждаше изключително мотивиран и от средата на първия сет бе по-добрият тенисист на корта. Федерер успя да обърне третия сет и да се задържи в мача, но чехът запази концентрация и взе четвъртата част, за да затвори мача след два часа и 42 минути.

"Днес просто не удрях добре топката. Той си създаде повече шансове и затова победи", коментира Федерер след поражението.

За място на финала Бердих ще спори с британския номер 1 Анди Мъри.

Златният медалист от Лондон започна ужасяващо мача си срещу Марин Чилич и докато намери играта си изоставаше с 3-6, 2-5. Световният номер 4 обаче се мобилизира и стигна до тайбрек във втората част, който бе оспорван, но в крайна сметка отиде на сметката на Мъри.

След като изпусна втория сет, силите на Чилич свършиха и той успя да вземе само два гейма до края на мача. Крайният резултат бе 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-0 за Анди Мъри.

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а