3. Серина не даде сет на Павлюченкова и е на полуфинал

Серина не даде сет на Павлюченкова и е на полуфинал

Бившата номер едно в женския тенис се класира за предпоследната фаза от Откритото първенство на САЩ

Бившата номер 1 в света и трикратна шампионка Серина Уилямс се класира за 1/2-финалите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Американката надделя със 7:5, 6:1 над рускинята Анастасия Павлюченкова на 1/4-финалите. Мачът започна доста странно, като в първите шест гейма нито една от двете тенисистки не успя да удържи подаването си.

И след 3:3 играта вървеше гейм за гейм, но вече без пробиви. В 12-ия гейм, при 6:5 в полза на Уилямс обаче американката успя да осъществи нов пробив и той й донесе победата в първия сет.

Във втория сет вече Уилямс напълно доминираше на корта, поведе с 3:0 и не след дълго затвори мача в своя полза, като загуби само гейм във втората част.

Уилямс записа 6 аса срещу само 1 на 20-годишната Павлюченкова. Американката не допусна и нито една двойна грешка, докато съперничката й направи цели 9. По-малката от сестрите Уилямс реализира и два пъти повече уинъри - 26 срещу 13 за Павлюченкова.

На 1/2-финалите поставената под номер 28 в схемата Уилямс ще срещне победителката от двубоя между световната номер 1 Каролин Вожняцки (Дания) и №10 в схемата Андреа Петкович (Германия).

Междувременно, за първи път в кариерата си на 1/2-финалите в Ню Йорк се класира поставената под номер 9 Саманта Стоусър. Австралийката елиминира световната номер 2 и миналогодишна финалистка Вера Звонарьова с 6:3, 6:3 след само 1 час и 7 минути игра.

Стоусър записа 25 печеливши удара срещу само 9 за съперничката си и не даде на рускинята нито една възможност за пробив в цялата среща.

Любопитно за отбелязване е, че в трети пореден мач от началото на турнира Стоусър трябваше да се изправи срещу представителка на Русия.

На 1/2-финалите Стоусър ще се изправи срещу победителката от двубоя между Флавиа Пенета (Италия) и германката Анжелик Кербер.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин