3. Серина приземи Вика Азаренка на финала в Мадрид

Серина приземи Вика Азаренка на финала в Мадрид

Американката отнесе световната №1 с 6-1, 6-1 за час

Бившата номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) спечели турнира по тенис на син клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 5,2 милиона долара.

Поставената под номер 9 Уилямс разби настоящата водачка в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) с 6-1, 6-3 за 64 минути.
30-годишната американка наниза 14 аса и не допусна пробив в мача, за да спечели 41-а титла в 56-ия си финал на турнир на УТА.

Уилямс стартира устремно и набързо поведе с 4:0, което се оказа напълно достатъчно за успеха в първия сет. Американката продължи серията си и във втората част, в която взе аванс от 3:0 с деветия си спечелен гейм от десет изиграни.

До края тя не изпусна преднината си и заслужено триумфира. Уилямс наниза 26 печеливши удара срещу само 6 на съперничката си.

Така американката записа седма победа в осем мача срещу Азаренка, която за втора поредна година загуби на финала в Мадрид.

Финал в женската схема на турнира по тенис на син клей в Мадрид с награден фонд 5,2 милиона долара:
(9) Серина Уилямс (САЩ) - (1) Виктория Азаренка (Беларус) – 6-1, 6-3.