3. Серина се справи с Вожняцки и е на финал в САЩ (видео)

Серина се справи с Вожняцки и е на финал в САЩ (видео)

Американката среща Саманта Стосър в решителния двубой

Бившата номер 1 в световния женски тенис Серина Уилямс надделя над действащата лидерка в ранглистата Каролин Вожняцки в полуфинала на "Ю Ес Оупън" с 6:2, 6:4.

Представителката на домакините от САЩ преодоля съпротивата на датчанката за 1 час и 26 минути игра и за пети път в кариерата си ще играе във финала на последния за годината турнир от "Големия шлем", който до момента е печелила три пъти.

По-малката от сестрите Уилямс, поставена под номер 28 в схемата след проблемите, които я бяха извадили от игра за почти цяла една година, имаше затруднения само в края на втория сет, когато допусна от 4:1 резултатът да стане 5:4 в своя полза, но в крайна сметка затвори мача и победи за трети път 21-годишната датчанка в третата среща помежду им, реализирайки 11 аса срещу само 1 за Вожняцки.

Във финала Серина ще срещне поставената под номер 9 в основната схема Саманта Стоусър, която се победи с 6:3, 2:6, 6:2 Анжелик Кербер.

27-годишната австралийка също допусна колебания във втория сет, който загуби от 92-ата в света, но спечели третата решителна част и така се класира за втори път в кариерата си за финал на турнир от „Големия шлем” след 1 час и 46 минути игра.

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин