3. Серина Уилямс без проблеми срещу италианка, среща Хантухова на осминафиналите

Серина Уилямс без проблеми срещу италианка, среща Хантухова на осминафиналите

Серина Уилямс нямаше никакви проблеми с италианката Роберта Винчи в третия кръг на „Уимбълдън”. Считаната от мнозина за претендентка номер 1 за титлата тази година победи с 6-3, 6-4 за час и седем минути 53-ата в световната ранглиста.

Уилямс игра добре и направи четири пробива в сервиса на Винчи, но допусна и два пъти да загуби подаването си.

На осминафиналите Уилямс я чака много интересен двубой – съперник е Даниела Хантухова, която надигра със същия резултат като Серина японската ветеранка Ай Сугияма.

Бързи факти:
Американката направи 10 аса срещу 3 на Винчи
Непредизвиканите грешки са 12 срещу 4
Уилямс спечели 65 точки срещу 51 за италианката
Поставената под номер 2 в схемата на турнира реализира 4 от 9-те си възможности за пробив, докато Роберта Винчи имаше 5 шанса, от които реализира 2