3. Серина Уилямс отново на върха

Серина Уилямс отново на върха

Серина Уилямс възвърна първото си място в световната тенис ранглиста. Това се случи след очаквана победа на мощната американка над Екатерина Макарова от Русия в мач от втория кръг на тенис турнира в Пекин. Бившата първа ракета в света Динара Сафина претърпя загуба още в първия кръг на състезанието, подобно на участието й в последния за годината турнир за Големия шлем – „Ю Ес Оупън”.

Уилямс не срещна никакви трудности от страна на опонентката си и пробивайки сервиса й общо пет пъти си осигури лесно преминаване към третия етап на състезанието с час и 3 минути игра след 6-3, 6-2. Уилямс бе изключително ефективна в разиграванията от първи начален удар, не допусна почти никакви грешки и спечели 60 от общо 100-те точки в мача.

Следващата опонентка на Уилямс ще бъде победителката от последната за деня среща между Даниела Хантухова и Надя Петрова.

Междувременно олимпийската шампионка Елена Дементиева продължи „златния” си поход по кортовете в Пекин с бърза победа от 6-4, 6-3 над унгарката Мелинда Цинк. Рускинята срещна известни затруднения на няколко пъти със сервиса си. Дементиева ще преследва четвърта титла за сезона, а в Пекин записа осма поредна победа след 99 минути игра. В следващия кръг тя ще се изправи срещу местната любимка На Ли.